2019 VT Grund tisdag, Div 3 tisdag


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Nedlich 44   20 24                                            
2 Per Aspera 43   25 18                                            
3 Ā la carte 36   20 16                                            
4 Wiklander 34   20 14                                            
  Mosters vänner 34   15 19                                            
6 Armstrong 31   10 21                                            
--- --------------------- ---                                                  
7 Hoppla 27   15 12                                            
8 Kilowattgruppen 21   10 11                                            
9 Småttingarna 19   10 9                                            
10 Årorna 11   5 6                                            
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 12 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Per Aspera     10 6 2 7 3 8 4 9 5                              
2 Nedlich     9 10 1 3 4 5 6 7 8                              
3 Armstrong     8 9 10 2 1 4 5 6 7                              
4 Wiklander     7 8 9 10 2 3 1 5 6                              
5 Mosters vänner     6 7 8 9 10 2 3 4 1                              
6 Hoppla     5 1 7 8 9 10 2 3 4                              
7 Kilowattgruppen     4 5 6 1 8 9 10 2 3                              
8 Ā la carte     3 4 5 6 7 1 9 10 2                              
9 Småttingarna     2 3 4 5 6 7 8 1 10                              
10 Årorna     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 12 mars
 
 
Laguppställningar

Per Aspera
Anders Agner (kapten), 08-659 21 27 (h), anders.agner@swipnet.se
Carl Agner
Lennart Berg
Christina Björklund
Elisabeth Bygren
Christer Holmin
Yves Ronzier-Joly
Skicka e-post till alla spelare i laget

Nedlich
Henrik Nedlich (kapten), 08-28 78 95 (h), 08-449 99 55 (a), henrik.nedlich@hotmail.com
Richard Anell
Bertil Dahl
Charlotte Dejfors
Christina Dejfors-Ewertzh
Mathias Edstedt
Louise Larsson
Måns Nedlich
Skicka e-post till alla spelare i laget

Armstrong
Leif Armstrong (kapten), 08-83 97 72 (h), leif.armstrong@gmail.com
Mikael Armstrong
Lennart Bengtsson
Bill Fransson
Rolf Molin
Caj Nackstad
Malin Siwe
Jan Svenonius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Wiklander
Eva Wiklander (kapten), eva.wiklander@gmail.com
Jeanette Bandel
Eva Benckert
Lars Dackander
Lars Ericson
Ulla Ericson
Birgitta Kåre
Ingrid Linnarsson
Per-Olof Rehn
Björn Rosén
Christina Torsslow
Inga Wästeby
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mosters vänner
Anders Hoby (kapten), anders.hoby@telia.com
Gunnar Björkman
Lennart Henkow
Hans Hultqvist
Roland Hyden
Anders Spjuth
Olof Strinning
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hoppla
Caroline Tesch (kapten), tesch.caroline@gmail.com
Karin Dufwa
Åke Falkunge
Peter Flodqvist
Annie Gahm
Anders Hellström
Urban Karlsson
Karl-Henrik Linnhag
Dan Martinson
Leif Nilsson
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kilowattgruppen
Eva Klingspor (kapten), evaklingspor@live.se
Thomas Holmgren
Bo Johansson
Cecilia von Scheven
Berit Strandberg
Ingemar Söderlind
Lena Söderlind
Eva Zarins
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ā la carte
Michael Lagerkranser (kapten), 08-717 10 73 (h), m.lagerkranser@gmail.com
Jan Arkling
Gustaf Bergstrand
Lars Granberg
Eivor Köhlberg
Ralf Köhlberg
Birgitta Lagerkranser
Mikael Verständig
Skicka e-post till alla spelare i laget

Småttingarna
Cecilia Bolmström (kapten), cecilia.bolmstrom@rabensjogren.se
Anna Björlin
Joel Brandell
Thomas Brandell
Annika Friman
Emma Johansson
Karin Martinson
Ingrid Otterbom
Anna Rapp
Maria Sund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Årorna
Anders Nyström (kapten), anders.e.nystrom@gmail.com
Claes Durmén
Anders Eriksson
Margareta Eriksson
Mats Leander
Ingemar Stenberg
Susanne Szücs
Cecilia Undén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien