2020 VT Grund tisdag, Div 3 tisdag


Plac

Lag

Tot

CO

7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

3/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Hoppla 153   16 16 18 13 18 18 17 20 17                              
2 Armstrong 147   16 18 5 17 24 17 10 25 15                              
3 Per Aspera 146   23 12 10 17 12 15 24 16 17                              
4 Sangvinikerna 142   14 12 20 19 21 13 13 14 16                              
5 Nedlich 138   11 8 25 25 6 15 24 10 14                              
6 Clubs 130   7 20 12 3 25 17 15 16 15                              
--- --------------------- ---                                                  
7 Wiklander 130   22 10 25 13 9 12 6 15 18                              
8 Slamsugen 129   14 22 17 11 6 13 20 14 12                              
9 Mosters vänner 125   19 18 13 25 3 13 6 15 13                              
10 Kilowattgruppen 101   8 14 2 3 24 17 15 5 13                              
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 10 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

3/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Sangvinikerna     10 6 2 7 3 8 4 9 5                              
2 Per Aspera     9 10 1 3 4 5 6 7 8                              
3 Wiklander     8 9 10 2 1 4 5 6 7                              
4 Hoppla     7 8 9 10 2 3 1 5 6                              
5 Nedlich     6 7 8 9 10 2 3 4 1                              
6 Mosters vänner     5 1 7 8 9 10 2 3 4                              
7 Slamsugen     4 5 6 1 8 9 10 2 3                              
8 Kilowattgruppen     3 4 5 6 7 1 9 10 2                              
9 Clubs     2 3 4 5 6 7 8 1 10                              
10 Armstrong     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 10 mars
 
 
Laguppställningar

Sangvinikerna
Erik Myklebust (kapten), erik.myklebust@gmail.com
Klara Asplund
Magnus Backlund
Tobias Björling
Mikaela Bäckius
Jan Engström
Nillan Essén
Carl-Henrik Nauclér
Maria Thulin
Joakim Tillas
Skicka e-post till alla spelare i laget

Per Aspera
Anders Agner (kapten), 08-659 21 27 (h), anders.agner@swipnet.se
Carl Agner
Lennart Berg
Christina Björklund
Elisabeth Bygren
Christer Holmin
Yves Ronzier-Joly
Skicka e-post till alla spelare i laget

Wiklander
Eva Wiklander (kapten), eva.wiklander@gmail.com
Jeanette Bandel
Eva Benckert
Lars Ericson
Ulla Ericson
Inger Hammar
Lars Hammar
Birgitta Kåre
Ingrid Linnarsson
Per-Olof Rehn
Björn Rosén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hoppla
Caroline Tesch (kapten), tesch.caroline@gmail.com
Karin Dufwa
Åke Falkunge
Annie Gahm
Anders Hellström
Urban Karlsson
Karl-Henrik Linnhag
Leif Nilsson
Johan Tesch
Johnny Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Nedlich
Henrik Nedlich (kapten), 08-28 78 95 (h), 08-449 99 55 (a), henrik.nedlich@hotmail.com
Richard Anell
Bertil Dahl
Charlotte Dejfors
Christina Dejfors-Ewertzh
Mathias Edstedt
Louise Larsson
Måns Nedlich
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mosters vänner
Anders Hoby (kapten), anders.hoby@telia.com
Gunnar Björkman
Lennart Henkow
Hans Hultqvist
Roland Hyden
Anders Spjuth
Olof Strinning
Skicka e-post till alla spelare i laget

Slamsugen
Martin Hagman (kapten), martin.hagman@hotmail.com
Waldemar Dyrdak
Roland Falk
Anders Galvenius
Michael Hagelin
Annika Kristoffersson
Daniel Lundell
Johan Lundström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kilowattgruppen
Eva Klingspor (kapten), evaklingspor@live.se
Thomas Holmgren
Bo Johansson
Lennart Rehle
Cecilia von Scheven
Berit Strandberg
Ingemar Söderlind
Lena Söderlind
Eva Zarins
Skicka e-post till alla spelare i laget

Clubs
Paul Grengel (kapten), 0704916046 (h), 0704916046 (a), paul.grengel@comhem.se
Peter Bengtsson
John Dryden
Karin Ekhammar
Johan Englund
Inger Gerle
Anna Hesselman
Mats Lövgren
Carina Murtas
Johan Månsson
Magnus Uhlin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Armstrong
Leif Armstrong (kapten), 08-83 97 72 (h), leif.armstrong@gmail.com
Mikael Armstrong
Lennart Bengtsson
Bill Fransson
Rolf Molin
Caj Nackstad
Malin Siwe
Jan Svenonius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien