2018 HT Slut måndag, Div 5-kval må


Plac

Lag

Tot

CO

15/10

22/10

29/10

5/11

12/11

19/11

26/11

3/12

10/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Duvslaget 191   22 21 21 20 25 25 18 24 15                              
2 Hearts 167   25 9 25 16 24 20 20 19 9                              
3 Rödluvan 166   21 24 20 24 8 18 16 14 21                              
4 Singelgolfarna 4 143   23 22 16 17 17 6 10 16 16                              
5 SPELGLADA 140   9 10 9 14 25 16 18 23 16                              
6 Concordia 137   8 20 22 19 17 11 4 22 14                              
--- --------------------- ---                                                  
7 4 Ess 137   15 19 21 15 6 24 14 8 15                              
8 Magic Numbers 136   25 23 3 15 13 12 25 6 14                              
9 Stayman 2 113   15 8 10 11 4 14 25 11 15                              
10 Belladonna 94   1 7 9 13 22 19 12 7 4                              
11 Samfolket 92   7 6 8 10 1 10 0 25 25                              
12 Bore 73   2 11 14 6 13 0 12 0 15                              
De sex främsta lagen till Div 5. Nästa säsong startar 7/1.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



15/10

22/10

29/10

5/11

12/11

19/11

26/11

3/12

10/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Hearts     12 7 2 8 3 9 4 10 5                              
2 Magic Numbers     11 12 1 3 4 5 6 7 8                              
3 4 Ess     10 11 12 2 1 4 5 6 7                              
4 Singelgolfarna 4     9 10 11 12 2 3 1 5 6                              
5 Rödluvan     8 9 10 11 12 2 3 4 1                              
6 Concordia     7 8 9 10 11 12 2 3 4                              
7 Duvslaget     6 1 8 9 10 11 12 2 3                              
8 SPELGLADA     5 6 7 1 9 10 11 12 2                              
9 Samfolket     4 5 6 7 8 1 10 11 12                              
10 Stayman 2     3 4 5 6 7 8 9 1 11                              
11 Bore     2 3 4 5 6 7 8 9 10                              
12 Belladonna     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De sex främsta lagen till Div 5. Nästa säsong startar 7/1.
 
 
Laguppställningar

Hearts
John Dryden (kapten), john.dryden@live.se
Peter Bengtsson
Monica Dryden
Karin Ekhammar
Lars-Gunnar Elgelund
Lena Fagerström
Paul Grengel
Eva Grünberger
Mats Lövgren
Carina Murtas
Anders Ohlsson
Karl-Ragnar Sassner
Skicka e-post till alla spelare i laget

Magic Numbers
Christian Gertzell (kapten), 08-594 305 10 (h), gertzell@gmail.com
Elisabeth Andersson
Anita Brynje
Gunnar M Carlsson
Josephine Carlsson
Caroline Henjered
May Nilsson
Margareta Selin
Caroline Wachtmeister
Skicka e-post till alla spelare i laget

4 Ess
Solveig Nilsson (kapten), vmd.solveig@bredband.net
Margita Andersson
Mia Brunnberg
Caroline Freund
Claes Nilsson
Berith Olofsson
Martha Trymander
Maud Wedin
Göran Witt-Strömer
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelgolfarna 4
Per-Olov Bergström (kapten), 0856033433 (h), per_olov.bergstrom@telia.com
Lena Björklund
Robert Cinadler
Katrin Holmberg
Eva Janson
Hans Kronkvist
Gunnel Levander
Katy Lilljeforss
Monika Lindeberg
Elisabeth Rimér Asplund
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rödluvan
Ann Stern (kapten), ann@stern.nu
Hans Berggren
Ingrid Berggren
Ann-Marie Orre
Eva Qviberg
Johan Stern
Christina Söderberg
Per Söderberg
Annika Thustrup
Hans Thustrup
Cecilia Versteegh
Skicka e-post till alla spelare i laget

Concordia
Anna Hesselman (kapten), hesselman.anna@gmail.com
Mia Ekwall
Lasse Gustavsson
Malou Magnusson
Johan Månsson
Marianne Petersén
Suzanne Rasmuson
Erland Ringblom
Birgitta Stavenow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Duvslaget
Karin Dufwa (kapten), 08-30 31 93 (h), karin.dufwa@gmail.com
Kate Almkvist
Annie Gahm
Bo Gahm
Inger Gerle
Birgitta Lindborg
Wiktor Raldow
Inga Skoog
Ulla Söderlind
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

SPELGLADA
Göran Hindemark (kapten), goran_hindemark@hotmail.com
Eva Cornell
Herman Essén
Monica Essén
Birgitta Essén-Gustavsson
Barbro Fischerström
Gunnel Gustafsson
Ralf Gustavsson
Jan Hedendahl
Marie Hindemark
Majlis Larsson
Eva Måre
Tommy Niklasson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Samfolket
Annikki Mölsä (kapten), 08-665 06 90 (a), anikamolsa@gmail.com
Gunnar Albertsson
Gunvor Albertsson
Mikael Höög
Mikael Johansson
Ann Kristin Lilja
Malin Löfqvist
Dan Nedergård
Fredrik Norling
Mikael Skogström
Ylva Willows
Skicka e-post till alla spelare i laget

Stayman 2
Ingvar Wiström (kapten), 08-531 868 74 (h), hans.wistrom@gmail.com
Myra Beckman
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Göran Ryegård
Bo Samuelsson
Kerstin Sjöqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bore
Mona von Köhler (kapten), 08-36 37 53 (h), mona.von.kohler@gmail.com
Margareta Carlsson Lindahl
Tomas Grut
Gösta Johansson
Tor Montalvo
Marianne Simonsson
Anita Sjöge
Ralf Treffner
Kerstin Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Belladonna
Agneta Söderlund (kapten), 08-765 66 97 (h), agneta.soderlund2@comhem.se
Karina Bladstedt
Lena Lagercrantz
Arija Strömberg
Gullvi Söderbaum
Gunvor Taxén
Eila Törnroos
Marie Wirkestrand
Birgit Östergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien