2019 VT Grund måndag, Div 5 måndag


Plac

Lag

Tot

CO

7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

4/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 De Objudna 50   25 25                                            
2 SPELGLADA 47   25 22                                            
3 Duvslaget 44   19 25                                            
4 Galaterna 37   12 25                                            
  Concordia 37   18 19                                            
  4 Ess 37   19 18                                            
--- --------------------- ---                                                  
7 Troxhammar 33   25 8                                            
8 Hearts 30   11 19                                            
9 Magic Numbers 22   11 11                                            
10 Stayman 2 20   18 2                                            
11 Singelgolfarna 4 16   5 11                                            
12 Rödluvan 12     12                                            
13 Samfolket 5   0 5                                            
14 Belladonna 4   2 2                                            
De sex första lagen går til Div 4-kval. Slutspelet börjar 11 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

4/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Troxhammar     14 8 2 9 3 10 4 11 5                              
2 De Objudna     13 14 1 3 4 5 6 7 8                              
3 Galaterna     12 13 14 2 1 4 5 6 7                              
4 Duvslaget     11 12 13 14 2 3 1 5 6                              
5 Hearts     10 11 12 13 14 2 3 4 1                              
6 Rödluvan     9 10 11 12 13 14 2 3 4                              
7 Singelgolfarna 4     8 9 10 11 12 13 14 2 3                              
8 SPELGLADA     7 1 9 10 11 12 13 14 2                              
9 Concordia     6 7 8 1 10 11 12 13 14                              
10 4 Ess     5 6 7 8 9 1 11 12 13                              
11 Magic Numbers     4 5 6 7 8 9 10 1 12                              
12 Stayman 2     3 4 5 6 7 8 9 10 11                              
13 Belladonna     2 3 4 5 6 7 8 9 10                              
14 Samfolket     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De sex första lagen går til Div 4-kval. Slutspelet börjar 11 mars
 
 
Laguppställningar

Troxhammar
Mikael Verständig (kapten), 08-26 93 61 (h), 076-122 72 28 (a), mikael.verstandig@telia.com
David Allon
Morten Gierlöff
Roland Karlsson
Mats Leander
Anders Nyström
Björn Odelberg
Margareta Rydén
Vera Steineck
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

De Objudna
Lisbeth Lord (kapten), lisbethlord@telia.com
Anna Berglöw
Annika Granberg
Sverker Hansson
Ulrica Holm
Anthony Lord
Anna-Lena Lundberg
Lars Lundberg
Göran Nyqvist
Carina Sundelius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Galaterna
Linda Aspelin (kapten), 08-652 62 88 (h), linda.aspelin@gmail.com
Peter Aspelin
I-B Edholm
Roland Edholm
Nanna Kjerstadius
Barbara Lundquist
Lars Lundquist
Caj Nackstad
Håkan Svennewall
Irene Svennewall
Birgitta Tessmar
Birgitta Torstenius Hagenfeldt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Duvslaget
Karin Dufwa (kapten), 08-30 31 93 (h), karin.dufwa@gmail.com
Kate Almkvist
Annie Gahm
Bo Gahm
Inger Gerle
Birgitta Lindborg
Wiktor Raldow
Inga Skoog
Per Stahre
Ulla Söderlind
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hearts
John Dryden (kapten), john.dryden@live.se
Peter Bengtsson
Monica Dryden
Karin Ekhammar
Lars-Gunnar Elgelund
Lena Fagerström
Paul Grengel
Eva Grünberger
Mats Lövgren
Carina Murtas
Anders Ohlsson
Karl-Ragnar Sassner
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rödluvan
Ann Stern (kapten), ann@stern.nu
Hans Berggren
Ingrid Berggren
Ann-Marie Orre
Eva Qviberg
Johan Stern
Christina Söderberg
Per Söderberg
Annika Thustrup
Hans Thustrup
Cecilia Versteegh
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelgolfarna 4
Per-Olov Bergström (kapten), 0856033433 (h), per_olov.bergstrom@telia.com
Lena Björklund
Robert Cinadler
Katrin Holmberg
Eva Janson
Hans Kronkvist
Gunnel Levander
Katy Lilljeforss
Monika Lindeberg
Elisabeth Rimér Asplund
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

SPELGLADA
Göran Hindemark (kapten), goran_hindemark@hotmail.com
Eva Cornell
Herman Essén
Monica Essén
Birgitta Essén-Gustavsson
Barbro Fischerström
Gunnel Gustafsson
Ralf Gustavsson
Jan Hedendahl
Marie Hindemark
Majlis Larsson
Eva Måre
Tommy Niklasson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Concordia
Anna Hesselman (kapten), hesselman.anna@gmail.com
Mia Ekwall
Lasse Gustavsson
Malou Magnusson
Johan Månsson
Marianne Petersén
Suzanne Rasmuson
Erland Ringblom
Birgitta Stavenow
Skicka e-post till alla spelare i laget

4 Ess
Solveig Nilsson (kapten), vmd.solveig@bredband.net
Margita Andersson
Mia Brunnberg
Caroline Freund
Claes Nilsson
Berith Olofsson
Martha Trymander
Maud Wedin
Göran Witt-Strömer
Skicka e-post till alla spelare i laget

Magic Numbers
Christian Gertzell (kapten), 08-594 305 10 (h), gertzell@gmail.com
Elisabeth Andersson
Anita Brynje
Gunnar M Carlsson
Josephine Carlsson
Caroline Henjered
May Nilsson
Margareta Selin
Caroline Wachtmeister
Skicka e-post till alla spelare i laget

Stayman 2
Ingvar Wiström (kapten), 08-531 868 74 (h), hans.wistrom@gmail.com
Myra Beckman
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Göran Ryegård
Bo Samuelsson
Kerstin Sjöqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Belladonna
Agneta Söderlund (kapten), 08-765 66 97 (h), agneta.soderlund2@comhem.se
Karina Bladstedt
Lena Lagercrantz
Arija Strömberg
Gullvi Söderbaum
Gunvor Taxén
Eila Törnroos
Marie Wirkestrand
Birgit Östergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Samfolket
Annikki Mölsä (kapten), 08-665 06 90 (a), anikamolsa@gmail.com
Gunnar Albertsson
Gunvor Albertsson
Mikael Höög
Mikael Johansson
Ann Kristin Lilja
Malin Löfqvist
Dan Nedergård
Fredrik Norling
Mikael Skogström
Ylva Willows
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien