2020 VT Grund onsdag, Div 6 onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

4/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Navy Slammers 2 187   25 25 19 24 24 10 17 25 18                              
2 DB Brobyggarna 181   21 23 12 24 22 20 10 24 25                              
3 AVEC 153   21 24 14 19 8 17 13 24 13                              
4 Singelgolf 133   16 18 18 11 6 19 12 11 22                              
5 Pantrarna 127   9 6 11 22 21 17 18 6 17                              
6 Fågel Fenix 118   14 7 16 6 14 13 24 19 5                              
7 Modiga gänget 108   9 4 22 8 16 11 20 6 12                              
8 KABINETTET 66   0 12 8 6 9 13 6 4 8                              
Alla lagen går till Div 5-kval. Slutspelet börjar 11 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

4/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Navy Slammers 2     8 2 3 4 5 6 7 8 2                              
2 Modiga gänget     7 1 8 3 4 5 6 7 1                              
3 Pantrarna     6 7 1 2 8 4 5 6 7                              
4 Fågel Fenix     5 6 7 1 2 3 8 5 6                              
5 Singelgolf     4 8 6 7 1 2 3 4 8                              
6 DB Brobyggarna     3 4 5 8 7 1 2 3 4                              
7 AVEC     2 3 4 5 6 8 1 2 3                              
8 KABINETTET     1 5 2 6 3 7 4 1 5                              
Alla lagen går till Div 5-kval. Slutspelet börjar 11 mars
 
 
Laguppställningar

Navy Slammers 2
Robert Hellsten (kapten), robertchellsten@gmail.com
Håkan Asplund
Peder Ribbing
Sven Rudberg
William Sandeberg af
Bertil Sjöholm
Per Thorstensson
Nikolaj Tolstoy
Johan Wahlquist
Göran Widén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Modiga gänget
Rainer Strömblad (kapten), 08-708 90 32 (h), 08-10 53 77 (a), rainer.s@telia.com
Astrid Christiernsson
Sven Hallgren
Jörgen Johansson
Linda Noaksson Strömblad
Bengt Nordqvist
Eva Nordqvist
Birgit Petterson
Christer Silfverberg
Marie Silfverberg
Kjell Skoglund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pantrarna
Anna Taube von Koch (kapten), anna@kocharkitekt.se
Mia Ekwall
Eva Eneroth
Catharina Eneroth Björkman
Anna Hesselman
Gunnar Klevefors
Tossa Klevefors
Kristina Larsson
Johan Månsson
Catharina Skiöldebrand
Birgitta Stavenow
Karin Wiedesheim-Paul
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fågel Fenix
Meta Renberg (kapten), meta.renberg@gmail.com
Gunilla Arvidsson
Annika Bie
Margareta Carlsson Lindahl
Aili Ramström
Kerstin Rehn
Per-Olof Rehn
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelgolf
Isabel Lundblad (kapten), Isabel.lundblad@gmail.com
Gunnel Barkeby
Gunilla Bruno Alm
Gunnel Collste
Christina Isaksson
Gunnel Levander
Yvonne Matsson
Göran Wijk
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

DB Brobyggarna
Raymond Smedberg (kapten), raymond.smedberg@gmail.com
Göran Folke
Niklas Hanson
Björn Jonsson
Gösta Knochenhauer
Peter Ljungman
Anders Löf
Hans Ringbom
Magnus Sand
Claes Tottie
Skicka e-post till alla spelare i laget

AVEC
Lulle Kockly (kapten), 08-33 09 41 (h), 08-718 16 90 (a), kockly@telia.com
Elisabeth Bellman
Monica Gindby
Henriette Hedin
Bengt Kulling
Margot Kulling
Bodil Nordström
Göran Pettersson
Anders Staaf
Gunilla Tingström
Skicka e-post till alla spelare i laget

KABINETTET
Agneta Söderlund (kapten), 08-765 66 97 (h), agneta.soderlund2@comhem.se
Sylvia Dennergren
Gunnel Gustafsson
Hedvig Hall
Lena Hjelt
Lena Håkansson
Agneta Lundvall
Gudrun Noreby
Marianne Simonsson
Per Sjöberg
Lena Treffner
Gunvor Westerberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien