2020 VT Grund tisdag, Div 6 tisdag


Plac

Lag

Tot

CO

7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

3/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Sakarna 154   15 9 14 24 21 25 19 14 13                              
2 Class Ess 150   23 23 9 19 9 25 11 16 15                              
3 Golden Gate 141   18 21 9 6 14 5 21 24 23                              
4 Blandade kort 139   12 24 25 24 10 4 19 6 15                              
5 GAME 133   21 21 21 6 2 17 9 19 17                              
6 Havanna 125   15 7 4 25 16 13 14 16 15                              
7 Ludere 122   9 9 16 11 20 23 16 11 7                              
8 Blackpool 110   7 6 21 4 25 7 11 14 15                              
Alla lagen går till Div 5-kval. Slutspelet börjar 10 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

3/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Blandade kort     8 2 3 4 5 6 7 8 2                              
2 Blackpool     7 1 8 3 4 5 6 7 1                              
3 Havanna     6 7 1 2 8 4 5 6 7                              
4 GAME     5 6 7 1 2 3 8 5 6                              
5 Ludere     4 8 6 7 1 2 3 4 8                              
6 Sakarna     3 4 5 8 7 1 2 3 4                              
7 Class Ess     2 3 4 5 6 8 1 2 3                              
8 Golden Gate     1 5 2 6 3 7 4 1 5                              
Alla lagen går till Div 5-kval. Slutspelet börjar 10 mars
 
 
Laguppställningar

Blandade kort
Claes Molund (kapten), claes.molund@hotmail.com
Jörgen Billström
Eva Cronvall
Leif Höjvall
Ingrid Johansson
Hans Kohlén
Annika Peterzén
Charlotte Rydlinge
Marie Valund Bäckman
Anders Vikdahl
Skicka e-post till alla spelare i laget

Blackpool
Veronica Holmberg (kapten), 08-774 49 88 (h), h_magnus@bredband.net
Nina Andersson
Anna Berglöw
Maria Carlsson
Henrik Grönberg
Magnus Holmberg
Anthony Lord
Lisbeth Lord
Anna-Lena Lundberg
Lars Lundberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Havanna
Berit Nilsson (kapten), berit@decisionpoint.se
Mats Alarik
Birgitta Berg
Joakim Brännlund
Yves Chantereau
Göran Elinder
Dan Lindblom
Peter Nilsson
Camilla Söderquist
Marie Wickman Chantereau
Skicka e-post till alla spelare i laget

GAME
Anders Elmér (kapten), 08-619 07 76 (h), anders.elmer@emplaw.se
Ulla Andersson
Marianne Bager
Agneta Björkman
Dag Elmér
Eivor Elmér
Yvonne Grundh
Pia Kärde
Gunilla Reuterswärd
Annika Thustrup
Charlotte Törnberg
Viveka Törnberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ludere
Fredrik Tibell (kapten), fredrik@caritas.nu
Jan Jansson
Hans Sjökvist
Andreia Swahn
Tommy Sävström
Göran Tibell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sakarna
Paul Lichtenstein (kapten), paul.lichtenstein@ki.se
Leif Ahl
Per Lichtenstein
Rolf Ohlsson
Lars Pettersson
Bertil Rosvall
Skicka e-post till alla spelare i laget

Class Ess
Claes Swensson (kapten), 08-673 70 26 (h), 070-546 75 31 (a), claes.swenson@gmail.com
Annica Arvfors
Ulla Elmqvist
Solveig Engdahl
Cathrine Hallsten
Claes Martinsson
Bibi Sandberg
Robert Schibort
Clary Sundblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Golden Gate
Etienne Petersén (kapten), 08-767 76 80 (h), etienne@ep-media.se
Britt Andrén
Barbro Ehn
Carl Frisk
Britt Nylinder
Marianne Petersén
Ann Ryberg
Johan Seth
Anna Silfverling
Martina Thornton
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien