2019 VT Grund måndag, Elit måndag


Plac

Lag

Tot

CO

7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

4/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Balcom 44   21 23                                            
2 Ebenius crew 40   24 16                                            
3 Magic 39   19 20                                            
4 Top Bridge 35   16 19                                            
5 Silow 35   14 21                                            
--- --------------------- ---                                                  
6 Gierlöff 25   16 9                                            
  Copperfields 25   11 14                                            
8 Fiskstimmet 21   14 7                                            
9 Tora Philip 19   9 10                                            
10 Kattens 17   6 11                                            
De sex första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 11 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



7/1

14/1

21/1

28/1

4/2

11/2

18/2

25/2

4/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Gierlöff     10 6 2 7 3 8 4 9 5                              
2 Balcom     9 10 1 3 4 5 6 7 8                              
3 Magic     8 9 10 2 1 4 5 6 7                              
4 Ebenius crew     7 8 9 10 2 3 1 5 6                              
5 Top Bridge     6 7 8 9 10 2 3 4 1                              
6 Silow     5 1 7 8 9 10 2 3 4                              
7 Kattens     4 5 6 1 8 9 10 2 3                              
8 Copperfields     3 4 5 6 7 1 9 10 2                              
9 Tora Philip     2 3 4 5 6 7 8 1 10                              
10 Fiskstimmet     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De sex första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 11 mars
 
 
Laguppställningar

Gierlöff
Morten Gierlöff (kapten), 08-37 41 80 (h), morten.gierloff@stockholmopen.se
Mats Axdorph
Anders Berglund
Bengt-Erik Efraimsson
Tommy Gullberg
Staffan Schmidt
Roger Svenson
Thomas Wrang
Anna Zack Efraimsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Balcom
Olle Wademark (kapten), olle.wademark@gmail.com
Krister Ahlesved
Jan Andersson
Lars Andersson
Tommy Bergdahl
Mikael Lindblom
Anders Palmgren
Jonas Petersson
Jan Selberg
Johnny Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Magic
Tomas Brenning (kapten), 0171-47 50 37 (h), tomas@brenning.se
Lars Goldberg
UllaBritt Goldberg
Mårten Gustawsson
Jan Lagerman
Ola Stavås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ebenius crew
Leif Bremark (kapten), leffe.bremark@gmail.com
Mikael Arnberg
Peter Bertheau
Simon Ekenberg
Göran Hammarström
Simon Hult
Niclas Johansson
Göran Linerudt
Peder Skaj
Bengt Stahre
Adam Stokka
Frederic Wrang
Skicka e-post till alla spelare i laget

Top Bridge
Gunnar Andersson (kapten), 08-732 03 35 (h), Portkod 5191 (a), jurfa.gandersson@gmail.com
Kathrine Bertheau
PG Eliasson
Peter Görnandt
Noomi Hebert
(mc) Geir Helgemo
Jessica Larsson
Anders Morath
Börje Rudenstål
Henrik Wegnelius
Mattias Weiler
Björn Wenneberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Silow
Pontus Silow (kapten), pontus@silow.se
Erik Bergengren
Per Börgesson
Peter Carlsson
Per-Ola Cullin
Tomas Ekholm
Magnus Ekman
Per Leandersson
Marion Michielsen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kattens
Catharina Ahlesved (kapten), 08-345501 (h), catharina@nyabridgeskolan.se
Per-Arne Karlsson
Robert Larsson
Kim Lichtenstein
Mari Lindblom
Catarina Midskog
Anna Roos
Jenny Rudenstål
Jesper Törnlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Copperfields
Tomas Persson (kapten), 070-355 17 04 (a), tomas@bkalert.se
Göran Andersson
Kenneth Borin
Patrik Eriksson
Patric Holmberg
Pär Ol-Mårs
Jesper Rundin
Peter Törnblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tora Philip
Tora Philip (kapten), 08-83 72 35 (h), tora.philip@hotmail.se
Jan Brolin
Jan Dahlin
Helena Isaksson
Lars Karlsson
Anders Lundqvist
Ulf Nehlin
Bo Philip
Cecilia Westström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiskstimmet
Mikael Rimstedt (kapten), mikaelrimstedt@hotmail.com
Markus Bertheau
Teo Bodin
Sanna Clementsson
Ida Grönkvist
Mikael Grönkvist
Daniel Gullberg
Castor Mann
Ola Rimstedt
Johan Säfsten
Emanuel Unge
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien